sobota, 12 stycznia 2019

GRAMY

I GRAĆ BĘDZIEMY
Bo to Wielka Gra.
Najwyższa matematyka  :

-  mnożenie odbywa się przez dzielenie,
-  ułamki serca procentują jak szalone,
-  pierwiastek dobra dominuje nad różniczkami,
-  światełko leciii ... do + Nieskończoności !!!!gramy  !!!

Wpadłyśmy w nałóg, po same uszy ! Miliony wpadły w ten nałóg  i co rok, to ... a nie, nie, nie prorok, tylko nowy rekord ...  niech się nam rekordy jak te króliki mnożą ! Cieszmy się, grajmy, dzielmy tym, co nam zbywa i tym czego nie dostaje. Dzielmy się sercem, pieniędzmi, czasem ... kto może na ulicy, kto nie, to w domu, publikujmy na fejsie, ćwierkajmy na twitterze ! Wysyłajmy SMS-y , otwierajmy drzwi serc i kont ... Bez ludzi współczujących, współodczuwających, ludzi, którzy nie kalkulują, nie ważą argumentów, nie przeliczają, świat byłby zimny, zły i ponury, więc:

Wysyłajmy światełko do nieba. Niech świeci własnym światłem i światłem odbitym, niech ogrzewa serca, topi lód obojętności. Niech oświeca, wychowuje, kształtuje w młodych poczucie, że obok jest drugi człowiek ... że trzeba go zauważyć, trzeba się z nim podzielić, trzeba mu pomóc, trzeba coś dla niego zrobić.

Orkiestra robi fantastyczną rzecz - pokazuje młodym, jak dobrze można się poczuć, gdy zrobi się coś dobrego dla innych. Jeżeli ktoś raz to poczuje, zostanie mu na całe życie. Zapamięta to ! Żadne nauki, pouczania, czy opowiadania nie dadzą tego, co da osobiste przeżycie. "Nie ma w umyśle czego nie było było w zmyśle" mawiał filozof. W tym przypadku jego powiedzenie nabiera szczególnego sensu. To, co będzie się działo na naszych ulicach, to będzie wspaniała lekcja. Godzina wychowawcza - jak dawać nie oczekując w zamian zapłaty.
"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili"  Słowa jasne proste i czytelne. Przynajmniej dla mnie. Cokolwiek znaczy dla mnie COKOLWIEK, nie cokolwiek pod warunkiem, że w odpowiednim miejscu czasie i z odpowiednimi osobami, a już broń Boże z Jurkiem Owsiakiem. Cokolwiek i już !

Jest wiele organizacji, które pomagają, choćby Caritas. Każdy może znaleźć w nich dla siebie miejsce, w jednej bądź w kilku, czy choćby jak ja, w dwóch bo wspieram i CARITAS, i WOŚP. Chwała Jurkowi za to, że pozwoli dawanie przeżyć osobom, które do tych innych organizacji nigdy by nie trafiły. To rodzice powinni uczyć młodych, ale jest jak jest, czasem nie potrafią, czasem nie zwracają na to uwagi. Tak często powtarza się dzieciom - jesteś tego wart, tutaj słyszą - inny jest tego wart. I niech słyszą, do końca świata i o jeden dzień dłużej !!!

Dlatego niech wszelkie organizacje, które mogą i chcą czynić dobro, czynią je. A my nie próbujmy ich sobie przeciwstawiać ! To bez sensu. Nie niszczmy jednego dobra w imię drugiego.

Wspierasz CARITAS - nie mów WOŚP jest zła i interesowna.
Wspierasz WOŚP - nie wieszaj psów na CARITASIE.


.
TAKIEJ POGODY życzę jutro Orkiestrze !
niech słonko pomaluje świat na biało i na niebiesko
Cieszmy się, że dobro wychodzi na ulice i krzyczy - JESTEM !
Cieszmy się, że wychodzi też wtedy, gdy go nie widzimy ...
Dobro, to dobro. Jest jednego sortu.


                        z przyjemnością polecam Malina M *                          

strona liiil  

34 komentarze:

 1. JAK CO ROKU WIERZĘ ,ŻE PAN OWSIAK DA CZADU♥♥♥POWODZENIA♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jasne, że da !!!! i my damy Danuśka !!!
   tyle nas jest , tyle radości i optymizmy z tej mglistej szarości się wyłania ...

   Grajmy Danuśka
   w górę serduszka !!
   !

   Usuń
 2. Mam nadzieję, że znowu będzie to dobra zabawa. W Dublinie orkiestra również gra, ale nie będziemy z powodów logistycznych ... może wesprzemy akcję internetowo. Fajerwerków nie popieram, ludzką solidarność zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podobno w tym roku fajerwerków nie będzie tylko lasery :) ano - zobaczymy ...
   czekamy jak zawsze na ŚWIATEŁKO ...
   Nie wiem, czy masz tvn24. można na bieżąco śledzić, pewnie, że to nie to samo, co zagrać osobiście, ale radość grania też jest...

   Usuń
  2. już "mamy" prawie 23 miliony ze zbiórek
   hurrra !!!!

   Usuń
 3. Gramy, gramy Haniu, i to coraz bardziej licznym i zgodnym chórem. Tylko, co na to biskup świdnicki?Ponoć zarządził w tym dniu tez kwestę miejscowego "Caritasu". Ale ten dzień należy się WOSP

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego niektórzy antyreklamę sobie fundują, tego akurat nie wiem ...
   to nie na Caritas tylko na Dom Samotnej Matki, jaki jest budowany (remontowany) w Pieszycach

   Usuń
 4. Zawsze i teraz,
  Danuśkę popieram.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. takie poparcie
   popieram zażarcie
   !

   Usuń
  2. Będzir potężne
   jeśli się sprężę.

   Usuń
  3. powiem bez ogródek i szczerze -
   nasze poparcie z sympatii się bierze

   Usuń
  4. Dobrze ja to czuję
   kiedy tekst pasuje.

   Usuń
  5. nic w tym dziwnego
   wszak specem jesteś Kolego

   Usuń
 5. My już graliśmy w sobotę, bo w niedziele galerie i markety zamknięte, ale będzie jeszcze niedzielna impreza na hali widowiskowej.
  Sie ma!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my z Mamcią gramy teraz w domu ... Mamcia bardzo się pasjonuje, ona tak się cieszy jak można czegoś to młode pokolenie nauczyć, coś pokazać, przekazać ... patrzymy przez okno a ona ciągle - popatrz idzie z serduszkiem, popatrz ten też, Hania teraz idą dzieci, tyle serduszek !!!

   Usuń
 6. "Wspierasz CARITAS - nie mów WOŚP jest zła i interesowna.
  Wspierasz WOŚP - nie wieszaj psów na CARITASIE".
  Popieram! Mąż "gra" na WOŚP, a ja na Caritas, aby była równowaga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. U nas dziś przed kościołem z puszkami WOŚP stało tyle młodych dziewczyn, że dla świętego spokoju i ja zagrałam aby otrzymać serduszko, jako znak rozpoznawczy. Mam jednak kaca moralnego, bo...powinnam wrzucić datek do puszek wszystkich dziewczyn, a nie jednej, gdyż te pozostałe miały "gorzkie" miny.

   Usuń
  2. i pięknie Basiu !!!!
   a gorzkim minom się nie dziwię - każda chciałaby jak najwięcej ... takie robienie dobra wciąga, zaraża i dobrze !!! ten wirus niech się rozprzestrzenia

   Usuń
 7. OCZYWIŚCIE, ŻE GRAMY!
  U MNIE DZISIAJ PRZY KOŚCIELE NIE BYŁO WOŚP.
  CZYŻBY MIELI ZAKAZ, ABY ICH POPRZEĆ MUSIAŁAM POJECHAĆ DO MIASTA.
  SERDECZNIE POZDRAWIAM:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OOOO - TO TROCHĘ TAK SMUTNO ... a ja znam księdza , który nie tylko pozwala ale cieszy się, gdy dzieciaki pod kościołem kwestują, jak zimno to zapraszaa do wnętrza i tam pozwala zbierać ...

   Usuń
 8. Czytam i powiadam jak cieć Popiołek "KONIEC ŚWIATA"wszyscy tu popierają.
  A tyle wysiłku włożono żeby Owsiaka obrzydzić, skompromitować, skopać, pognębić, żeby odebrać mu ochotę do działania, a nawet do życia. Wszystkiego się chwytano, nakazów, zakazów, bojkotu, jak to zrobiła TVP, odmawiając Owsiakowi współpracy, jak państwowy bank czy biedaczyna, pewien minister, który zabronił mundurowym włączania się w orkiestrowe granie.
  Ile wysiłku umysłowego, wytężonej pracy szarych komórek burzy mózgów, słowem: konkursów pomysłów, jakie miały Owsiaka stłamsić, sponiewierać. Akty oskarżenia za używanie niecenzuralnych słów, wezwania do sądu, ataki z trybuny sejmowej. Posłanka Pawłowicz, która nie przebierała w słowach.Ect ect
  I wszystko to na nic, jak się okazało. Róbta sobie, co chceta, a i tak Orkiestra gra nadal. Wszystkie te ataki przyniosły rezultat wręcz odwrotny, padał rekord za rekordem, i było to niczym jasna odpowiedź Polaków, co myślą o takich działaniach wobec osoby, którą podziwiają, lubią i cenią.
  I to trzeba wiedzieć i o tym nie tylko trzeba powiedzieć ale mówić i pisać.Każdemu i z osobna By zasługi WOSP były wyraźne i większe.A nie "pan wiesz a ja się domyślam" Bo to ma dotrzeć a nie pozostawać w sferze domysłów.
  Jeszcze nie spotkałem nikogo kto metodycznie rok w rok metodycznie i wszelkimi sposobami zajmował sie obrzydzaniem działalności Caritasu.Po prostu nikt normalny tego nie robi.
  Choć porównanie jednego z drugim ma się jak "pieść do nosa" i żadnej"równowagi "tu nie ma.
  I to tez trzeba sobie powiedzieć a nie chodzić jak dziecko we mgle.
  Bo robi się krzywdę ludziom którzy sami spontanicznie w odruchu serca dają na WOSP.Bo żaden wyrok sadowy nie nakazuje wpłaty "nawiązki" na WOSP żadna instytucja tu nie pomaga i wspomaga.I nie jest to wieszanie psów ale zwyczajna prawda bo w jej świetle osiągnięcia WOSP a w tym nas wszystkich są jeszcze większe.I o tym trzeba pisać by suweren wiedział.Takie to nam czasy nadeszły.Bez prawdy juz sie nie da.Bo jak powiadają w pewnych sferach"prawda nas wyzwoli"
  I tym pozytywnym akcentem zakończę Biorę kiece i lecę by wpłacić jak co roku na WOSP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a niby dlaczego by tu mieli nie popierać ??? nie rozumiem - nie pasujemy do jakiejś układanki ?
   ------------
   nie spotkałeś nikogo, kto by metodycznie Caritas obrzydzał to chyba nie bywasz w mediach społecznościowych
   -------------
   a jednak ukąsiłeś Caritas, nie powstrzymałeś się, nie potrafisz ... szkoda

   Usuń
  2. Nie nie ukąsiłem !! Napisałem wyraźnie że" porównanie jednego z drugim ma się jak "pieść do nosa" i żadnej"równowagi "tu nie ma.
   Bo tak jest.Nikt inny ale WOSP ma pod górkę wiec co tu dawać znak równości.
   Dalej utrzymuje zdziwienie, iz mimo corocznego metodycznego, opluwania WOSP "wszyscy go popierają"
   Dalej podtrzymuję
   Jeszcze nie spotkałem nikogo kto metodycznie rok w rok metodycznie i wszelkimi sposobami zajmował sie obrzydzaniem działalności Caritasu.Po prostu nikt normalny tego nie robi.
   Nie spotkałem A media społecznościowe przy rządowym i urzędniczym poparciu to mały pikuś.Ba gdyby tylko poparcie.Dotacje od państwa zasadzone sądowo "nawiązki"
   I w tym porównaniu widzę nadużycie i ogromna krzywdę.Bo nikt inny jak WOSP a przede wszystkim Jurek ma pod górkę.Podziwiam Go za to bo inny by to już dawno rzucił w diabły.
   Bo ma być "prawiej i sprawiedliwiej" mimo i wbrew wszystkim czarodziejom zakłamującym rzeczywistość.
   Do końca i jeszcze 3 dni dłuzej

   Usuń
  3. NIE PODSZYWAJ SIĘ POD OWSIAKA.
   LEWACKI FAŁSZ,

   Usuń
  4. No widzisz ? A dodatkowo jako lewak mam takie marzenie
   By WOSP co roku otrzymywał te 1% jakie możemy odpisywać z PIT/mam nadzieje iż tak jest/
   By corocznie otrzymywał z budżetu państwa na realizację zadań te głupie np 144 miliony oraz np otrzymał od samorządu miasta dofinansowanie w wysokości np 1.685.641,14. A do tego by np NFZ dorzucił ponad 600 000./jak to otrzymała pewna organizacja charytatywna w 2010.
   By prawi i sprawiedliwi sędziowie dobrej zmiany zasadzone nawiązki kierowali na konta WOSP_u
   By uczestniczył w rozmaitych programach, w tym również tych, gdzie są ogromne środki czyli programach unijnych. Przykładowo w programie PEAD czyli dostarczaniu nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej/tak jak pewna organizacja charytatywna/
   I to nie tyle żywność zebraną pracą własnych wolontariuszy, a po prostu przekazaną przez bezbożną UE z publicznych środków.
   Oj by się działo !! A ile byśmy na tym zyskali?
   Takie to moje lewackie marzenia !!

   Usuń
  5. Wieśku - zastanów się chłopie, co ty mówisz - nawiązka sądowa na Caritas to krzywda dla Owsiaka ????!!! o co Ci chodzi?! o wyścigi kto lepszy ? tu chodzi o dobro obdarowanych ROZUMIESZ ?! PIENIĄDZE DLA CARITASU TO PIENIĄDZE DLA LUDZI, KTÓRYM CARITAS POMAGA podobnie jak pieniądze dla Owsiaka, to pieniądze dla tych, którym Owsiak pomaga. RADOŚĆ POMAGAJĄCYCH TO TYLKO WARTOŚĆ DODANA DO DOBRA TYCH, DLA KTÓRYCH SIĘ DZIAŁA. POMOC, to jest sens, a nie głupawe przepychanki, kto tu ważniejszy i kto daje więcej i kto koło kogo nie może stanąć. Bicie rekordu to dodatkowa radosna zabawa, nie sens tego wszystkiego. Owsiaka znasz jak i my wszyscy. Z tego, co wypisywałeś tu kiedyś wynika, że Caritas znasz bardzo powierzchownie, chyba tylko z tego co w mediach pokazali, a ja znam od środka, bo nie tylko wspieram ale dla Caritasu pracowałam widziałam ile dobra, dla ilu ludzi, ta instytucja robi. Nie będę nigdy tego przeciwstawiała Owsiakowi. Mam dużo w tej materii do powiedzenia, ale nie powiem, bo tak, jak napisałam - nie przeciwstawiajmy !

   Wieśku - daj spokój z bywaniem na tym blogu ...

   Skoro uważasz, że jest różnica dla kogo sędziowie nawiązki zasądzają, to znaczy że: albo kompletnie nie rozumiesz dobroczynności i dla kogo ona jest, albo plujesz właśnie haniebnie na Caritas - a tego ja NIE ŻYCZĘ SOBIE!

   . KROPKA

   Usuń
  6. Po ostatniej ekskapadzie fekaliowej
   z przekleństwami i rozbijaniem
   łopaty na głowie Bogu ducha
   winnemu człowiekowi,
   Wszystko jasne kto zaś.
   WON ZE STRONY.
   A PROPO :
   CARITAS DLA WIELU JEST OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKU.
   A. T

   Usuń
 9. ORKIESTRA GRA W MOSKWIE :)
  o matuniu - jakie ciasta licytują !!!!!
  cud, miód , malina i chałwa!

  przed chwilą usłyszałam - "to maja szarłotka"
  oczęta mi uciekły do tej "szarłotki"
  :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oczywiście że GRAMY!!!!
  To nie ulega najmniejszej wątpliwości.
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ulega Stokrotko !!!
   taką mamy radość z Mamcią ... jak tylko do kuchni wyjdę Mamcia zaraz woła - Hania, zobacz, jaka karetka, Hania zobacz jakie .... Ech Stokrotko, moja Mamcia jest po trzech zawalach a ja te jej trzy zawały przeżyłam ... za każdym razem otwierałam drzwi ojomu widziałam oklejoną serduszkami ścianę ... ten sprzę ratuje życie

   Usuń
 11. Witaj Malinko.
  Tato grać? Grać dziatki moje.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GRAĆ, GRAĆ ... A NAWET PRAĆ (głupotę tu mam na myśli)
   jak by to ktoś powiedział :)

   Usuń
 12. absurd wojny "caritasowców" z "wośpowcami" przekracza granice nonsensowności... co prawda nie lubię Kościoła Rz-kat., nie płacę też na Caritas, bo swoje ograniczone zasoby pomocowe lokuję gdzie indziej, ale to nie jest żaden powód, aby na ten Caritas psioczyć... w KAŻDEJ dużej organizacji pomocowej zdarzają się jakieś "nie tak" i nie zależy to od tej organizacji, tylko jest jednym z efektów działania Prawa Parkinsona...
  ...
  za to w niedzielę w południe metro było zaludnione wolontariuszami, którzy z marnymi minami jeździli po mieście szukając dobrego miejsca do działania... odpadły im centra handlowe, a pogoda niespecjalnie sprzyjała spacerom... no, ale była jeszcze zbiórka w sobotę, więc ogólny efekt nie wydaje się być tragiczny...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no niestety - przekracza ! zgadzam się z Tobą. nie widzę żadnych powodów, żeby się licytować, kto bardziej miłosierny, bardziej dobroczynny i licho wie, co jeszcze bardziej ... no i co to ma być - wydzieranie sobie "elektoratu" ? ściganie kto lepszy, kto więcej daje ... nie rozumiem - jak się kopnie w tego drugiego to się wyrośnie na bohatera, czy co ? dziwny jest ten świat, ale jak ludzie dobrej woli zaczynają skakać sobie do oczu czyja wola lepsza, to już zdziwienie do granic dochodzi

   Usuń