czwartek, 19 marca 2015

BĘDZIE POLITYCZNIE

Tym razem wyjątkowo, bo tym razem to mam przemożną i niepowstrzymaną chęć napisania niepolitycznym językiem, niepolitycznego tekstu, na bardzo polityczny temat ! ot co !

Właśnie wróciłam do świata zdrowych ... cięęężko mi się wracało .
Ledwie wróciłam już mnie bies podkusił i zamiast odrabiać gigantyczne projektowe zaległości wlazłam w internet. Najpierw otworzyłam blogi, co mi dodało sił a potem, potem weszłam na fb ... no i się zaczęła prawdziwa jazda po bandzie, bez trzymanki.

Otwieram pierwszą z brzegu wiadomość i przecieram oczy ... nie !!! no, to nie jest możliwe ! świat bywa wredny, ludzie bywają wredni, różne są w kampanii przemysły pogardy i nienawiści, bywają wycia, przekleństwa, wyzwiska, strzelanie farbą do autobusu ale żeby aż TAK !!!!.
Kim trzeba być - idiotą, kretynem, bydlęciem, ostatnim draniem czy kanalią, żeby życzyć komukolwiek śmierci ??? KOMUKOLWIEK !!!
Taka strona to już zupełne zezwierzęcenie i zidiocenie. Według mnie to już jest nawet materiał dla Prokuratury.

Zgłosiłam stronę i co ??? i nico: nie narusza "Standardu społeczność".
To jaką, pytam, jesteśmy społecznością, skoro życzenie śmierci nie narusza naszych standardów ? to niby jakie są te standardy ? co je narusza ? słowo majtki czy niezbyt grzeczny epitet przy nazwisku supergwiazdy ? Śmiercią możemy się zabawiać ? to niby przywilej demokracji ? A może komuś całkiem poprzewracało się w łepetynie ?

Właściwie to nie powinnam się dziwić, bo w zeszłej kampanii była strona Antykomor. I co ? i najpierw naturalne oburzenie a potem ? a potem opozycja i dziennikarze stanęli w obronie i wykreowali autora strony prawie na bohatera. Wilcze prawo opozycji - mawiali w głupawych dyskusjach poważni politolodzy i dziennikarskie gwiazdy. Strzelać w głowę Pierwszej Damie nie wypada ale wolno, to tylko opozycyjna zabawa, taka gra. No to znowu się zabawa zaczęła. Tym razem odważniej.

Właściwie nie powinnam się dziwić ale się dziwię !!!
i mam ochotę krzyczeć gryźć i kopać. Gdzie jest ktokolwiek odpowiedzialny za takie publikacje ? Jak wychowa się młode pokolenie, skoro stare obojętnie przejdzie nad takimi rzeczami ?

Protestowałam, protestowali moi znajomi z fb. Otrzymywali taką samą odpowiedź, jak ja. Mam nadzieję, że te odpowiedzi generował automat, mam nadzieję, że w końcu pojawi się Moderator i coś z tym zrobi ...
Mam nadzieję, muszę mieć nadzieję ... przecież nie zwątpię w ludzi ...


*


                        z przerażeniem to piszę  Malina M *                           
jeśli podobał Ci się ten wpis
to wejdź na liiil    i zagłosuj


102 komentarze:

 1. Widocznie na FB pracują takie same skurwysynki jak piszący w nim ten tekst.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ech - okazało się że raczej leniuszki ... odpowiedzi pisał automat, setki ludzi pisało, robili akcje i niezmiennie ta sama odpowiedź, co do kropki. Dopiero interwencja na stronę policji pomogła, prawdziwy moderator się obudził

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. lubię fb ale rzeczywiście masz rację - można niechcący zapuścić się tam w grząskie rejony i wdepnąć w coś takiego jak ta opozycyjna stronka ... niektórzy chyba lubią pławić się w bagienku bo lajkowali , plusów było trochę

   Usuń
 3. To, że jakaś szuja założyła taką stronę specjalnie mnie dziwi, bo jestem marnego zdania o przeciętnym poziomie ludzkości. Ale już reakcja portalu wychodzi poza tę głupią przeciętność. Nie można nawet mówić, że osiągnięto dno, bo wbito się głęboko pod nie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no niestety, nawet to, że w końcu okazało się, że chyba jakiś durny automat odpowiadał nie tłumaczy właścicieli portalu, jeśli ktoś portal prowadzi jego głowa jak poradzi sobie z takim kwiatem. Poradził sobie kiepsko bo dopiero po interwencji policji

   Usuń
 4. Nawet trudno coś takiego skomentować....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a znaleźli się tacy, co polubili :-(((

   Usuń
 5. Klik dobry:)
  Malinko, a po kij na ten szajsbuk chodzisz, skoro sama twierdzisz, że ta "strona to już zupełne zezwierzęcenie i zidiocenie". Jest przecież tak wiele wartościowych miejsc w Sieci. Czy w Realu też latasz w takie "zezwierzęcone miejsca", by protestować i wychowywać? ;) :)

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grycelko to strona była zidiociała, mówiłam o konkretnej stronie, którą na zdjęciu pokazałam. Portal nie jest taki zły, lubię swój profil, mam wspaniałych znajomych i tym razem wspólnie pogoniliśmy kanalię. Nie łażę nigdy w "zakazane rewiry" omijam szerokim łukiem "bojowników" a świat jest piękny i szkoda rezygnować ze spotkań z ciekawymi ludźmi tylko dlatego, że ci nieciekawi istnieją.

   Usuń
  2. A ja jestem Ci wdzięczna Malinko, że tam weszłaś i bardzo się cieszę, że aktywność Twoja i podobnych do Ciebie osób okazała się jednak skuteczna. Niestety w aktualnej kampanii wyborczej aż roi się od podobnych świadecw "miłości bliźniego". Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
  3. a najgorsze jest to Evo, że ci "kochający inaczej" są święcie przekonani, że kochają dobrze , ba, że miłość przynależna jest im wyłącznie ... toż z miłości do ludzkości by usuwali z drogi śmieci ...

   Usuń
 6. Jak politycznie to do roboty!
  Po pierwsze. Co by było gdyby ktoś napisał: "Śmierć Islamowi, albo Putinowi" (o Jaruzelskim, czy Urbanie już nie wspomnę)? Nietrudno przewidzieć, że reakcja by była uzależniona od środowiska i wyznawanych światopoglądów. A więc nie jest to zjawisko poddające się obiektywnej ocenie. Polityka ma bowiem to do siebie, że porusza się pomiędzy nie do końca pięknymi, ale na pewno wrogimi sobie, obszarami.
  Po drugie. Autor dość sprytnie wykorzystał kontekst prawny, bo przecież śmierć czeka każdego, czego nie można powiedzieć np. o zabiciu kogoś (rozumiem, że tak to odebrałaś).
  Po trzecie. Masz rację, że autor to pewnie jakaś kanalia, ale jak znam życie to trudno będzie go zidentyfikować i mu tego dowieść, a potem zlinczować, bo takie akcję są robione na zamówienie. A więc nawet moralne potępienie trafi nie tam, gdzie powinno. Winnymi są nie jakieś skurwysynki, ale wszyscy ci, którzy intencjonalnie brutalizują świat realny i wirtualny, nawet jeżeli posługują się pięknym literackim językiem.
  No i po czwarte. Wiosna za kilka godzin, uśmiechnij się, więcej rehabilitacji niż nerwacji ...
  Życzę dużo zdrówka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzejku akurat moja reakcja nie jest uzależniona od środowiska ani politycznych poglądów "wroga" , dlatego napisałam krowiastymi literami KOMUKOLWIEK ... jakie wierszyki niegdyś przeciw Urbanowi recytowałam to nie powiem ale żeby mu śmierci życzyć !!! no nieeee. Śmierć nie zabawa a dla mnie jeszcze dodatkowo wiara nie zabawa. Nie da się na serio wierzyć i życzyć komuś śmierci w normalnym świecie , podejrzewam że nawet w wojnie obronnej to jest problem. Życie to życie. Obrona to obrona a nienawiść to coś strasznego nie tylko głupiego.
   Co do moralnego potępienia masz rację, ten ktoś za bohatera się uważa a pobratymcy mu wtórują ... jedno dobr, że się policja zainteresowała, mam nadzieję po cichu, bo jak głośno to znowu bohater na urośnie
   -------------
   faaaajnie, że wiosna ... u mnie zakwitły przebiśniegi, cudnie jest a ja czuję wiosnę bo już mogę oddychać :-)))

   Usuń
  2. Wiosna i polityka. Fajne połączenie. Zaczęłam czytać Twój blog. Ja już kiedyś tu byłam, ale zginęłam w powodzi fanów:)

   Usuń
  3. cieszę się Elu - baaardzo się cieszę

   Usuń
 7. Witaj haniu.
  Aby to skomentować, to trzeba się zniżyć mentalnie do tych idiotów. Szkoda nerwów i zdrowia, które smakuje, aż się zepsuje.
  Fajnie, że wróciłaś do świata zdrowych i żywych.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj za tym zdrowiem to masz rację - tak mi smakuje, że bym jadła ... jadła ... jadła ...

   Usuń
 8. Dawno Ciebie tu nie było. "Wchodziłam" kilka razy, ale martwota trwała.
  To co tu pokazałaś budzi oburzenie i gniew. Nie sądziłam, że będę żyła w takich czasach. W czasach, w których nikt nie liczy się ze słowami, gdzie chamstwo ma pierwszeństwo, brak myślenia jest zaletą a brak zasad, radosnym urozmaiceniem dnia codziennego. Przerażające!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewciu - nie miałam siły nawet czytać ... ani rączką ani nóżką, zupełnie jak ta biedronka :-(((
   --------------------------
   ja też nie sądziłam ... głupota głupotą, można przejść obok i nie reagować żeby głupca nie karmić ale to już nie jest sama głupota i to trzeba oprotestować , ktoś musi wrzasnąć - nie wolo , bo jak nie wrzaśnie to się nam Brejwiki jak króliki na pniu będą mnożyć.

   Usuń
 9. Jak to podkreśla sam Komorowski, zawsze w takich sytuacjach widać, jaki mamy w najbliższych wyborach wybór, więc po prostu nie róbmy głupstw i pokażmy dziewiąty raz z rzędu bydłu, gdzie jest jego miejsce. Zgadzam się, że buraka w walonkach, który założy społeczność na f-b zawsze da się znaleźć, ale odpowiedź portalu f-b świadczy, że pracują tam nieźle porąbane łby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tak, to jest jedyna pozytywna strona takich ekscesów - na tle takich chamskich wybryków coraz wyraźniej widać klasę kandydatów.
   A swoją drogą ciekawe - ponoć taki beznadziejny ten Komorowski a tylko w niego z taką nienawiścią przeciwnicy walą, tak się obawiają ? ... widziałeś, żeby elektorat Komorowskiego wszczynał burdy na spotkaniach Dudy albo Korwina ? widziałeś żeby elektorat Komorowskiego strzelał do cudzych autobusów , gwizdał, zakłócał cudze przemówienia ? widziałeś, żeby posłanki PO organizowały zagłuszaczy Dudy ?

   Usuń
  2. Przede wszystkim każdy człowiek posiadający minimum kultury wie, że nie chodzi się w gości, by zrobić zadymę. Mogą sobie dymić do woli na spotkaniach Dudy, bekać, grzmieć w sensie dosłownym i przenośnym, ryczeć, gwizdać. Stworzą coś, mogą to niszczyć. Ale wejść do kogoś i robić to samo...
   Ja jestem przekonany, że po każdej stronie znaleźliby się chętni do zadymy, tylko PO tym się różni od PiS, czy KORWIN, ze bandytów wydala ze swych szeregów, a nie nawiązuje z nimi współpracę.

   Usuń
  3. no tak - posiadający minimum kultury ...
   tylko że dla niektórych kultura to coś, czego w żaden sposób nie potrafią posiąść, jest poza zasięgiem ich możliwości

   Usuń
  4. Panie doktorze Woland, nie jestem bydlęciem, mimo, iż na pana Komorowskiego głosować nie zamierzam, ponieważ uważam, iż nigdy na urząd Prezydenta wybranym być nie powinien, a skoro już został wybtrany, nie należy dopuścić, aby ten błąd został ponowiony. Moje miejsce jest w moim kraju i nie oczekuję od Pana wskazywania mi mojego miejsca, sam je sobie wybiorę. Moim prawem jest także dokonywanie wyborów politycznych zgodnie z moją wolą i nie wysłuchiwanie z tego powodu obraźliwych uwag.

   Pani Haniu, dlaczego, nie reaguje Pani na chamstwo pana doktora Wolanda?

   adam

   Usuń
 10. Czasy są straszne.Ludzie tak naprawdę już żadnych hamulców nie mają.Pisza co chcą bez żadnych oporów.I robią co chcą też bez żadnych oporów.Ja przeżyłam już tyle że wcale sie już niczemu nie dziwię.Wiesz Aniu !Ty zobacz ile agresji i złosci wylewa się z komentarzy w każdej dyskusji nawet na zupelnie wydawało by się neutralny temat.Zawsze znajdą coś by bluzgać,wylewać swoj jad.Takie mamy spoleczenstwo.Cieszę się że już zdrowie Wam się poprawiło.Pozdrawiam serdecznie Halina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Halinko - kiedyś czasy były straszne a ludzie dobrzy ... a teraz ? teraz chyba wojna się im marzy, Za długo spokój był. Ludzie zapomnieli co to prawdziwa wojna, prawdziwa niewola. Mieszają pojęcia jak makbetowe czarownice. Młode byczki wrzeszczą precz z komuną na kogoś kto przez komunę siedział. Wrzeszczą właśnie przez to, że siedział i wielu jemu podobnych siedziało i wielu wywalczyło wolność . A dla wrzeszczących, zamaskowanych byczków wolność to żeby było na ich i żeby sobie robili co tylko chcą. wolność jak rządzą oni ...

   Usuń
 11. Przyznam, że nie angażuję się w FB - zbyt hurtowe ma ten portal podejście do znajomości. A ja mam ambicję potrafić wyliczyć i rozpoznawać swoich wirtualnych znajomych - i być dla nich rozpoznawalnym.
  A bydlęca strona gatunku homo istnieje... i niestety zawsze będzie istniała. Tyle, że teraz ma lepsze niż dawniej techniczne możliwości rozgłąszania się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja lubię FB , mam tam możliwość spotkani z ludźmi których cenię i szanuję i nie miałabym inaczej możliwości porozmawiania. Mam bardzo sympatyczne grono znajomych. Niesamowite są czasem spotkania Romana Maćkówkę, który tu czasem komentuje, spotkałam właśnie na FB. tO PRAWIE CUD. OD DZIECKA SŁYSZAŁAM O NAJWSPANIALSZEJ NA ŚWIECIE CUKIERNI MAĆKÓWKA ... TO BYŁ SYMBOL TAMTYCH CZASÓW, TAMTEGO zŁOCZOWA, HISTORII mojej rodziny ... aż tu nagle - na FB spotykam kogoś, kto mieszkał o rzut kamieniem od mojej rodziny ... Nie masz pojęcia ile się dowiedziałam rzeczy o Złoczowie ..

   TO JEST JASNA STRONA fFB ... ciemne też bywają ale można sobie poradzić. Zrobiliśmy w tym przypadku akcję, setki albo tysiące ludzi się skrzyknęłi , strona "ŚMIERĆ KOMOROWSKIEMU" przestała istnieć, zainteresowała się policja.

   Usuń
 12. Haniu, martwiłam się o Ciebie. Całe szczęście, że już lepiej się czujesz i pojawiłaś się na blogu.
  Kiedyś byliśmy normalnym społeczeństwem a teraz? Zmieniamy się do niepoznania...
  Do czego to doszło aby innej osobie życzyć śmierci... Normalnością jest komuś dokopać. .. Czy dzisiaj ludzie nie potrafią normalnie się ze sobą komunikować ? tak bez wyzwisk i agresji ?
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lusiu - to co powiem to pewnie egoistyczne ale to, że jest gdzieś ktoś, kto o nas się martwi bardzo pomaga ... wiedziałam, że jesteś przy nas ... Dziękuję Lusiu :-)
   ----------------
   Niestety nie potrafią , brak autorytetów, każdy autorytet natychmiast zostaje wyśmiany, nie ma wzorców więc jest jak jest ... nie jest ważne jak o tobie mówią, byle mówili - to jest lansowana teza. bUDOWAĆ JEST TRUDNO, TO WYMAGA TALENTU POŚWIĘCENIA A NISZCZENIE WPROST PRZECIWNIE - ludzie którzy nie potrafią stworzyć czegoś własnego izaistnieją przez burzenie tego , co zbudowali inni ...

   Usuń
 13. Sumienie mam czyściutkie, nie używam FB. Jakoś nigdy nie miałam do tego przekonania. Takie teksty jak opisujesz budzą obrzydzenie i oburzenie. Aaaa fuj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. fuj !!!!
   zwykle przechodzę koło chamskich tekstów , kiedyś reagowałam, teraz szkoda mi zdrowia ale w tym przypadku to przezwyciężyłam niechęć i głośno wrzasnęłam. NIE MASZ POJĘCIA BET ILE OSÓB WRZASNĘŁO. To mnie podbudowało.
   JEDNA Z KOMENTATOREK NAPISAŁA:
   *
   "Wczoraj była akcja w dwóch grupach ,,Zrobimy wszystko aby pis nie wrócił do władzy" oraz ,,Ojczyzna to twój zbiorowy obowiązek" zgłaszaliśmy non stop kilkaset osób, ale to nic nie dało dostaliśmy odpowiedź że ta strona nie narusza standardów FB ale nie daliśmy za wygraną i zgłosiliśmy to na policję: i po jakieś godzinie strona została usunięta. Warto zapamiętać te adres jak FB nie chce usunąć tu zgłaszać. cyber-kgp@policja.gov.pl "
   *
   RZECZYWIŚCIE STRONA JUŻ NIE ISTNIEJE

   Usuń
 14. Witaj Aniu ,cieszę eis ,że powracasz na prostą drogę i choroby poszły w las::)))Co tyczy się chamstwa i życzenia dla Prezydenta śmierci ..To już powinni zająć się tym specjalne służby...Ale jak widać ,robią sobie z tego jajo........jak można pozwalać na takie opisy ,toż to jest groźba .Dlaczego sobie z tego robią żarty..Prezydent jest prezydentem ,powinien każdy mieć szacunek.Co się porobiło ludziom w tych mózgach....Kiedyś po wojnie ludzie potrzebowali się na wzajem ,bo było ciężko o wszystko..Teraz każdy się zamyka ,strzela w plecy,kradnie ,grozi..itd....I nic nikt nie robi ...Fajno jest...Tylko ciekawi mnie ,jak dalej to będzie???Czy ogólnie jest jakieś porządne prawo w Polsce????Przykre to bardzo....Pozdrawiam Aniu♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano się porobiło Danuśka ... ŚWIAT WIRTUALNY MIESZA IM SIĘ Z RZECZYWISTYM I KRWI ŁAKNĄ , JUŻ NIE TYLKO wirtualnej ... takie małe "skurczykoniki" Breiviki ... i nie wiesz czy kretyński żart, czy w łepetynie coś się zalęgło jednemu z drugim. No jak fajnie by było walnąć krzesłem w prezydenta a że po drodze cudzą głowę można rozkwasić, głowa cudza, życie też. Chamstwo się pleni i rozkwita bo niestety nie ma głośnego i zdecydowanego NIE !!!! dlaczego ? ano się nie opłaca ... takie incydenty na rękę mediom i przeciwnikom prezydenta , kto ma wrzeszczeć ? jak zwolennicy wrzasną NIE natychmiast słychać - to wilcze prawo opozycji. Niestety młode pokolenie jest w ten sposób straszliwie demoralizowane i powoli młodym wydaje się, że mogą wszystko

   Usuń
 15. AGRESJA I WYZWISKA
  NORMĄ OBECNEJ KAMPANJI WYBORCZEJ.
  NORMĄ TEŻ W OBECNYM ŚWIECIE
  GDY ZYSK I TYLKO ZYSK.
  MIEJSCA PRACY DLA MŁODYCH. I NIE TYLKO ?
  GODZIWE ZATRUDNIENIE I GODZIWA PŁACA. ?
  SŁUŻBA ZDROWIA I EDUKACJA OGÓLNODOSTĘPNA ?
  GODZIWE EMERYTURY ?
  ROZWÓJ NARODOWEGO PRZEMYSŁU ?
  PROBLEMY OMIJANE W KAMPANJI WYBORCZEJ.
  PROBLEMY OMIJANE PRZEZ POLITYKÓW OD LEWA DO PRAWA.
  AGRESJA I WYZWISKA ZASŁONĄ DYMNĄ.
  NA CELOWNIKU ZYSK I TYLKO ZYSK.
  LUD NIE JEST GŁUPI.
  NIE KUPI.
  NA KOGO ZAGŁOSUJE ?

  A. T

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. każdy według własnych poglądów, każdy według własnego sumienia ... ważne, żeby zaglosować, żeby się zainteresować ot choćbynczymś takim jak to, co może prezydent a wtedy odpadnie cała ta otoczka , cała ta medialna i durnowata kampania, całe to głupawe lansowanie postaci i udawanie kogoś kim się nie jest. . Prezydent nie może zmienić prawa , może zaproponować zmianę Sejmowi a czy zmiana będzie nie od prezydenta zależy, obiecywanie tego to gruszki na wierzbie, półprawdy albo wyborcze kłamstwa. Prezydent nie może "załatwić" miejsc pracy, nie może zmienić wieku emerytalnego, może zaproponować ale to zależy nie od niego a od Sejmu więc obiecanka to mamienie i kłamstwo. Prezydent może nie podpisać ustawy , tak to może , reszta to igrzyska, zabawa mediów, kreowanie rzeczywistości. Media muszą mieć igrzyska bo wtedy mają chleb. Z TEGO POWODU ŻADEN DZIENNIKARZ NIE WYTŁUMACZY PROSTO I JASNO WYBORCOM O CO CHODZI I CO PREZYDENT MOŻE. MEDIA WOLĄ SZCZUĆ zamawiać głupawe sondaże, kreować rzeczywistość ...

   Usuń
  2. TAK PANI ANNO ! GWARANCJĄ STABILIZACJI W KRAJU WYBÓR NA DALSZĄ KADENCJĘ PANA PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO.
   NATOMIAST ZARÓWNO JEGO OPCJA POLITYCZNA, OPOZYCJA I TAK ZWANA LEWICA NA JEDNYM JADĄ WÓZKU.
   RÓŻNICE POZORNE.
   I DZIAŁANIA POZORNE.
   A. T

   Usuń
  3. TO WŁAŚNIE JEST MÓJ WYBÓR ...
   ech - pamiętam jeszcze jak nikomu się nie śniło, że Pan Komorowski może kandydować na prezydenta moja Mamusia zawsze mówiła - o, to by był świetny prezydent .... no i "wykukała " :-)))

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  5. bo Panie Adamie my z A.T. jesteśmy pokrewnymi duszami ... pokrewne dusze podobnie odczytują i odbierają wartości ... to nic dziwnego, że i prezydent podoba nam się taki sam :-)

   Usuń
  6. Nie wdam się z Panią, pani Haniu, w dyskusję polityczną, bo oboje wiemy, że do dobrego to nie doprowadzi, ale mam nadzieję, że coraz większa liczba Polaków zauważy, dokąd prowadzi konserwowanie obecnego układu władzy.

   adam

   Usuń
  7. i ja nie wdam się z Panem w dyskusję, bo zgadzam się - do niczego nie doprowadzi, ale mam nadzieję , że coraz większa liczba Polaków przypomni sobie co to było IV RP

   Usuń
  8. SMUTNA REFLEKSJA.
   DO MOICH DRZWI ZAKOŁATANO O ŚWICIE 10 LUTEGO 1940 ROKU.
   ŚMIERTELNE TO BYŁO KOŁATANIE. SYBIR I ŚMIERCI SETKI TYSIĘCY
   MOICH RODAKÓW.
   WIDZIAŁEM.
   DO DRZWI PANI BLIDY ZAKOŁATANO O ŚWICIE ZA IV RP.
   ŚMIERTELNE BYŁO TO KOŁATANIE.
   PAMIĘTAM.
   PAN PREZYDENT KOMOROWSKI JEST GWARANTEM,
   ŻE NIE MA I NIE BĘDZIE KOŁATANIA DO DRZWI O ŚWICIE.

   A. T

   Usuń
  9. do JEGO DRZWI TEŻ KIEDYŚ ZAKOŁATANO a potem go zamknięto, została żona z maleńkimi dziećmi i musiała sobie poradzić ... ludzie z takimi przeżyciami nie boją się wycia, gwizdów czy obelg ... a obelgi rzucają najczęściej ci, co to nie mają pojęcia co znaczy zostawić żonę z dziećmi, bez nadziei ,
   precz z komuną wrzeszczą do Niego bo nie mają zielonego pojęcia co to komuna ...

   Usuń
  10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  11. NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA BEZSENSOWNEJ ŚMIERCI
   PANI BLIDY.

   A. T

   Usuń
  12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  13. TAK A.T. - NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA BEZSENSOWNEJ ŚMIERCI PANI BLIDY ... ci, którzy jej pomogli noszą na sumieniu grzech , tym gorszy im bardziej usiłują wmówić sobie że winni są ci inni .... w rezultacie zawsze zostaje człowiek ze swoim sumieniem - śmierć to rzecz ostateczna ... cóż - można zaszczuć i uważać to za sukces , różne są sumienia, na koniec jednak staje się przed Ostatecznym Sędzią i tam tłumaczeń nie ma , tam zostaje się tylko z własnymi uczynkami ... tam zaszczucie nie jest wymierzeniem sprawiedliwości podobnie jak aborcja nie jest zabiegiem - tak myślę jako osoba wierząca ale przecież ze mnie żaden prawdziwy katolik, prawdziwi mają swoje prawdy, sama chciała się zabić, jej sprawa i koniec, powody miała się zabiła .

   Usuń
  14. Panie Adamie - nawet Panu odpowiedziałam ale tak sobie myślę, w świetle tego jaką obelgą nas Pan potraktował, że zwyczajnie usunę niektóre pańskie wypowiedzi. Teraz zaczepia pan tutaj A.T. Wystarczy tych wojenek. Niech pan gdzie indziej szuka partnerów do przepychanek, nie tu.

   Usuń
  15. To bardzo interesująca dyskusja, pani Haniu, dyskutować z sobą samą. Wycięła Pani moje wypowiedzi zawierajace argumenty, bądź stawiające trudne dla Pani pytania, a pozostawiła swoje połajanki. Ale nie dziwię sie, tę metodę stosowała Pani już wielokrotnie, mam obawy, że się Pani do niej nazbyt przyzwyczaiła, Dlatego nie będę się trudził ponawiając moją wcześniejszą argumentację, odniosę się jedynie do jednego Pani stwierdzenia: "nie powstrzymał się Pan od przyrównania naszego postępowania do Pawki Morozowa , dla mnie to JEST żałosne i pokazujące na co Pana stać.". Nie chce napisać wprost, że Pani kłamie, zatem powiem oglednie, że nie przeczytała Pani moich wpisów ze zrozumieniem. Ja nie przyrównałem posępowania Państwa do postępku Pawki Morozowa, a jedynie stwierdziłem, że Pani życzenie, aby powiększyła się liczba tych, którym "nie zadrży ręka", jest dązeniem do tago, aby takich Pawków były tysiące. Istotna różnica!

   adam

   Usuń
  16. gdyby Pan, w przenikliwości swojej, nie zauważył to dyskutuję tu z A.T. to jest Jego wątek ... gdyby Pan nie zauważył to A.T zrezygnował z dyskusji z panem, czemu się nie dziwię

   Usuń
  17. Dyskutuje Pani z panem A.T, ale usuwa moje wypowiedzi - kobieca logika? Ani Pani, ani pan A.T nie wypowiedzieliście się na temat tych dzisiątków tysięcy Polaków, którzy corocznie popełniają samobójstwo z powodu zawinionych bylejakością polskiego systemu organizacji Państwa pod rządami PO, a czepiliście się samobójstwa pani Blidy w trakcie zatrzymania pod poważnymi zarzutami. Czy zwróciła Pani uwagę, że pierwsza próba przerzucenia winy za samobójstwo pani Blidy na PiS została podjęta przez SLD podczas kampanii wyborczej? PO ochoczo podjęła ten temat i podczas każdej kampanii wyborczej wyciąga ten wątek. Po wyborach sprawa przycichnie, aż do kolejnej akcji wyborczej. Tu nie chodzi o sprawiedliwość, czy ukaranie winnych, ale o głosy ciemnoty politycznej.

   adam

   Usuń
  18. jak Pan sam powyżej napisał to dyskusja moja z A.T.
   Ani A.T. ani ja nie chcemy z Panem politycznie dyskutować, pańskie zaczepki w tym wątku są więc zbędne... jeśli pańska męska logika nie potrafi tego pojąć to już ja nic na to nie poradzę. W innych wątkach może ktoś z Panem podejmie dyskusję.

   Usuń
  19. OK, pani Haniu, odpuszczam ten temat, co miałem powiedzieć, co uznałem za konieczne do publicznego wyrażenia, już powiedziałem. Spowodować, aby ktoś to zrozumiał, nie leży już w moich możliwościach. Pozdrawiam i życzę dobrego dnia i owocnej pracy.

   adam

   Usuń
 16. Haniu, wiosna nastała, wnet będziesz się dobrze czuła. Daj sobie spokój z tą polityką, niepotrzebnie tylko zdrowie tracisz. Ludzi podłych i tak nikt i nic nie jest w stanie zmienić. Podłość, to cecha charakteru... i od takich ludzi lepiej trzymać się z daleka. Także w polityce, a może nawet - tym bardziej w polityce. Smutne to, co teraz powiem, ale jak wynika z historii świata, wiele w tym prawdy: ludźmi znów musi targnąć jakaś straszliwa tragedia, aby na dłuższy czas się spamiętali. Świat znów stoi nad przepaścią...a ludzie? Szkoda słów.
  Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za Twoje wizyty. Bądź zdrowa! Halszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Halszuniu - moja Mamusia to samo powtarza - ludzie "proszą się" wojny ... nie mają gdzie rozładować agresji , nie potrafią docenić tego, co posiadają

   Usuń
 17. "Człowiek człowiekowi...człowiekiem." Wilki są bezrobotne..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmmm - Waszku, idzie wiosna ... wilki czeka całkiem "konkretna" robota :-)
   nawiasem mówiąc przeciwstawna do życzenia śmierci

   Usuń
  2. Ooo tak,Malinko.. W r 753 p.n.e pewna wilczyca urodziła dwa bliźniaki..--
   "Pa,pa,pa i tak to się zaczęło,pa,pa,pa,zwyczajne pa pa pa!"

   Usuń
 18. Ciągle im coś nie tak.Tylko kłótnie.Pozdrawiam serdecznie,miłego dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pozdrawiam Agatuszko, dobra wróżko. Szczęściem tych, którzy zgodę lubią jest więcej ...

   Usuń
 19. Malina ,by zablokować stronę na FB ,potrzebne jest kilkanaście zgłoszeń.
  Wystarczy rozesłać wici po znajomych i kolejno zgłaszamy .
  Sam bym z chęcią wziął udział w tej akcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a wiesz, że tym razem nawet kilkaset nie wystarczyło ... dopiero zgłoszenie na policję pomogło. Niestety ten durny tekst odpowiedzi chyba wypisuje automat , pewnie po interwencji policji zjawił się moderator z krwi i kości i porządek zrobił.

   Usuń
 20. Pani Haniu, nie chciałbym, aby miała Pani wątpliwości. Zna Pani moje sympatie, a zwłaszcza antypatie polityczne, ale strony pt:" Śmierć komukolwiek" też bym nie zaakceptował.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie, no takich wątpliwości to ja akurat nie mam.
   Śmierci mogą komuś życzyć wyłącznie, za przeproszeniem, ostatnie kanalie.

   Usuń
  2. To, że nie zaakceptowałbym takiej strony nie oznacza jednak, że nie zadrżałaby mi ręka, gdybym miał w tej sprawie wysłać donos na policję. Jednak donosicielstwo także nie jest przeze mnie akceptowane.

   adam

   Usuń
  3. Człowieku! To nie był żaden donos, tylko normalne żądanie przyzwoitości w przestrzeni publicznej!
   Bo niestety przyzwyczajenie do gadania o zabijaniu prędzej czy później do realnego zabijania prowadzi...

   Usuń
  4. przykładem Breivik ... pewnie drżały ręce i nie donieśli ...
   nikt nie wie, kto siedzi po drugiej stronie: idiota, dowcipniś a może nawiedzony szaleniec? sprawdzić trzeba, zobojętnienie na takie rzeczy demoralizuje i wszelkiej maści kreatury ośmiela do działania. Znieczulica to znak czasu niestety. Dziękować Bogu są ludzie, którym ręka nie drży i w nosie maja, że zostaną oskarżeni o donosicielstwo.

   Usuń
  5. Tak jest, pani Haniu, zgodnie z Pani życzeniem niedługo będziemy mieli tysiące Pawków Morozowów.

   adam

   Usuń
  6. brak argumentów i żałosne odbicie piłeczki ...
   nie stać Pana na więcej ? chyba jednak nie...
   ----------------------------
   A nawiasem mówiąc to pudło Panie inżynierze - jeśli o donoszeniu na ojców mówimy to ten, tam na fb raczej do "ojców" pańskiej opcji politycznej należał, nie mojej ... mam rozumieć że dlatego zadrżała panu ręka ?
   --------------------------------
   ŚWIAT który Pan głosi, Panie Adamie, to dla mnie to zupełnie obcy świat.
   Świat ludzi "zgodnych z moim życzeniem" powoli odchodzi ... jednak mam wielkie szczęście i spotykam na swojej drodze takich, którym nie jest wszystko jedno, obdarzam ich szacunkiem a czasem przyjaźnią

   Usuń
  7. Wbrew temu, co Pani przypuszcza, mnie też nie jest wszystko jedno. Różnimy się jednak tym, gdzie postrzegamy dobro Polski. Tego tematu rozwijał nie będę, bo weszlibyśmy na grunt, na którym musielibyśmy się pokłócić. Prosiłbym, jednak, aby zechciała Pani powstrzymywać się od wartościujących określeń typu: "żałosne odbicie piłeczki", "nie stać Pana na więcej ? chyba jednak nie...", " ten, tam na fb raczej do ojców pańskiej opcji politycznej należał", "nie chce Pan stać się Pawko Ojcobójcą ? ... dziwne raczej". Zapeniam Panią, że i ja umiałbym wygenerować określenia względem osoby, ale się wstrzymuję. Choć nie wiem, czy słusznie, bo zaczyna Pani wyprzedzać w "swobodzie określeń" pana doktora Wolanda, na którego naganne zachowanie mimo mojej prośby nie zechciała Pani zareagować. Ale proszę się nie niepokoić, na policję nie zadzwonię.

   adam

   Usuń
  8. oj niechże Pan zadzwoni, mnie ręka nie drży jak mam zło napiętnować a Panu ?
   Ja strachliwa nie jestem :-)

   Usuń
  9. Ja zło w swoimi wpisami napiętnowałem. A donosicielem nie jestem.

   adam

   Usuń
  10. nie powstrzymał się Pan od przyrównania naszego postępowania do Pawki Morozowa , dla mnie to JEST żałosne i pokazujące na co Pana stać. Nie mam zamiaru powstrzymywać się od oceny pańskich ataków. Skoro pan napluł na nas to ja nie będę udawała, że to deszcz, Skoro pluje Pan na mnie w moim domu to tylko mogę stwierdzić, że jest Pan z tych samych ludzi, co to na cudzej konwencji wyją i wrzeszczą. Nie ma Pan szacunku dla gospodyni gdy jest Pan gościem. Wchodzi Pan tu wyłącznie aby atakować. Jak było mi potrzebne wsparcie Pana tu nie było, byli ze mną przyjaciele, bez względu na opcje polityczne. Korzysta Pan z tego, że jestem gospodynią ale jeśli przeciąga Pan strunę, jak z Morozowem, to już nie chroni Pana immunitet gościa, staje się Pan gościem niezbyt chętnie widzianym. Nie dam swojego postępowania do postępowania Morozowa porównywać i tyle. Żałosne aluzje niech Pan dla swoich zachowa, oni się w tym pławią, jak widać im drży ręka gdy zło trzeba złem nazwać i stracić z tego powodu profity. Zło jest wszak względne prawda ? jak my to zadrży ale jak nam to lotem błyskawicy do słuchawki. Kto WASZE niegodziwości powstrzyma to Morozow. Nie mam ochoty na rozmowę z Panem.

   Usuń
  11. JESZCZE NA KONIEC podziękuję za komplement i nazwanie mnie donosicielką ... cóż to tylko kolejny kamyczek do ogródka epitetów którymi już mnie pan obdarzył. Są ludzie, którzy muszą, bo się uduszą. Lepiej Panu ? Teraz oddycha Pan pełną piersią ?
   ----------------------------------
   A ja jakoś donosicielką się nie czuję, ani nie odczuwam braku patriotyzmu,ani niższości mojego umysłu kobiety od męskich umysłów, ani nie czuję się zdolna wyłącznie do wychowania dzieci i to tylko do lat 7 ... nie czuję się gorszym od Pana inżynierem ... NO PECH - jakoś nie mam kompleksów i w te pańskie komplementy uwierzyć nie mam zamiaru ... dla mnie to takie pańskie dodawanie sobie ważności ... musi Pan przed ogółem podkreśli moją niższość a niech pan podkreśla ... ja czasem tylko wrzasnę, zwykle z pobłażaniem na takiego mężczyznę patrzę ... skoro musi sobie dodawać to jakiś powód ma ... jaki ? no do tego to by się Hercules przydał ... chociaż - jemu by Pan pewnie nie dał wiary, wszak stworzyła go kobieta ... może taki Watson albo ...

   Usuń
  12. Proszę wybaczyć, ale na ten wpis nie odpowiem, bo odbieram go wyłącznie jako wynik Pani frustracji. A już uwaga na temat tego naszego "inżynierowania" zupełnie bez sensu, po co Pani to miesza? A co do wychowywania dzieci, no cóż, ja właśnie wróciłem do domu z uroczystości urodzinowej mojego wnuka...

   adam

   Usuń
  13. i bardzo dobrze, bo ja absolutnie nie oczekuję odpowiedzi

   Usuń
 21. Nie, panie Tetryku, to był donos, może w słusznej sprawie, ale donos. Żądanie przyzwoitości to było wówczas, gdy zwracano się bezpośrednio do administratora strony.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Adamie - setki osób imiennie zwracało się do Administratora. Imiennie (nie jako Malina lecz Anna o prawdziwym nazwisku ) pocztą meilową dostałam odpowiedź od Administratora. To co może Pan odczytać na drugiej ilustracji to zrzut z ekranu z mojej osobistej poczty. Tak samo otrzymywali pocztą odpowiedzi inni. Dopiero po wielu godzinach dziwnych reakcji Administratora jak nie był rady zawiadomiona została policja.
   ----------------------
   rozumiem gdy ktoś Pana dziecku zagrozi to Pan zwróci się do tego kogoś z żądaniem przyzwoitości no i zadrży Panu dłoń przed niezbyt godnym czynem i zastanowi się Pan - zostawać donosicielem, czy też może nie zostawać? dzwonić na policję a może jeszcze raz poprosić gada o przyzwoitość. Przecież donos jest fe ...

   Usuń
 22. Sam, pani Haniu, pomyślałem o przykładzie z bezpośrednim zagrożeniem czyjegoś bytu, czy życia. Wówczas mamy prawo domagać się ochrony ze strony organów państwowych. Ale w opisywanym przez Panią przypadku takiej sytuacji nie było. Przecież tam, na tej stronie, nie było mowy na przykład o przygotowaniach do zamachu, było tylko dość obrzydliwe wyrażenie swojej niechęci i braku akceptacji. Tak naprawdę policyjna interwencja doprowadziłe jedynie do zamknięcia komuś ust. Czyli ci, którzy złożyli doniesienie, wykorzystali policję do wymuszenia siłą władzy zaprzestania niekorzystnej dla ich poglądów propagandy. Jak Pani sama przyznała, administratorzy strony nie mieli ochoty interweniować. Zmuszając ich do wykonania określonego ruchu przy pomocy policji, dokonaliście Państwo gwałtu na prawie decyzji administratorów strony. Mnie, jako zwolennikowi osobistych wolności, w sytuacji, gdy nie zagrażają one innym, taka interwencja sie nie podoba i dałem temu wyraz. Niezależnie od tego, co ponownie deklaruję, że nie akceptuję określeń typu "śmierć temu, czy owemu".

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sorry Panie Adamie ale o wysmażenie "takiego czegoś" to Pana nie podejrzewałam ... Cóż, pominę milczeniem bo nie chcę być niegrzeczna, w końcu jest Pan tu gościem ...

   Usuń
  2. Nie wiem, pani Haniu, co miała Pani na myśli używając określenia "czegoś takiego", ale nie będę tego dochodził.

   adam

   Usuń
  3. Herculesie Poirot - PRZYBYWAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  4. Tylko miłość i PO.

   Usuń
  5. nigdy PIS, nigdy nienawiść Cybo :-)

   Usuń
 23. Oda do Pana Adama..Malinka tego panu nie powie,bo to sympatyczna,delikatna i miła kobietka..Ale ja jak najbardziej!
  Panie Adamie,kiedyś na blogu Krysi występował pan z giermkiem Zbyniem jako tandem A-Z.Zbłaźniliście się okrutnie! Z. diabli wzięli,a pan nadal gryzie i kopie.Zejdź pan z nas,bo nam duszno!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. Wacusiu, przecież wiesz, że cię lekceważę. Czy chcesz, abym do wiadomości wszystkich napisał, z jakiego powodu?

  adam

  OdpowiedzUsuń
 25. Do Adaśka-niżyniera:Zostaw ten komp i idź na spacer z zoną. Wiosna już,ptaszki śpiewają,słoneczko świeci..spójrz,jaki piękny świat! Czy warto lać zółć do kompa??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze zardzewieje;)

   Usuń
  2. ŚWIAT TAKI JEST PIĘKNY .. TYLKO OCZY TRZEBA SZEROKO OTWORZYĆ ... STRZEPNĄĆ PYŁ NIENAWIŚCI ...

   Usuń
 26. Chamstwo i prostactwo wszechpolskie nadal mają się dobrze. Gratuluję Ci też, Malinko, Komentatora Za A Nawet Przeciw Adama. Swoją przewidywalnością doprawdy wzrusza, chociaż u mnie zostałby zawodowo i precyzyjnie spuszczony po brzytwie, ku pamięci i ku zdrowotności.
  Ściskam niemożebnie i niezmiennie zapraszam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KLATERKU, MŁODZIEŃCZE - JAK JA DAWNO U CIEBIE NIE BYŁAM ... ZGROZA !!!
   JUŻ FRUNĘ NA SKRZYDEŁKACH

   Usuń
 27. Na szczęście, Młodzieńcze, Twój wpływ na to, kto kogo będzie spuszczał po brzytwie, jest wątpliwy.

  adam

  OdpowiedzUsuń
 28. Przepraszam za tego "Młodzieńca", sprawdziłem na Pańskim blogu, jesteśmy w podobnym wieku, ja jednak bardziej 70 -, niż 60 +. Pozostałą część swojej wypowiedzi podtrzymuję.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już leży,a jeszcze gryzie..

   Usuń
  2. Brzytwa strzyże,brzytwa goli,brzytwa wszystko opiertego.

   Usuń
 29. Odpowiedzi
  1. a to ci dopiero :-) !!!! użyłeś stałego argumentu strony przeciwnej :-))))
   brawo za refleks - pierwsza odpowiedź się liczy :-)))

   Usuń
  2. ..a połamią się wszystkie nogi.

   Usuń
 30. ...a Alt Klater się odezwie.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gryzie nadal,choć już zębów nie ma..Gryzie dziąsłami.

   Usuń