poniedziałek, 25 stycznia 2016

BAMWANKI

mamooo ! ulepimy bamwanki !!!
mała dziewczynka podskakuje wesoło, uczepiona maminego rękawa. Za moim oknem wirują wielkie, białe płatki śniegu. Otwieram szerzej okno ... oooch, powietrze jak kryształ, białe czapy śniegu na szpakowym drzewie, czarny kot skrada się cicho po białym puchu, mała dziewczynka zamęcza mamę, jak kota - chcę ulepić bamwanka !!!

Też bym chciała.

W przyszłym tygodniu jedziemy z Mamcią do braciszka, w Góry Sowie. Tam to dopiero bałwankowy raj. Las, ośnieżony stok, białe pola i pustka, no prawie pustka. Do przyszłego tygodnia czasu jeszcze jest sporo, a w kwestii "bamwanków", coś by się już teraz przydało wykombinować. No to wykombinowałyśmy i wespół, w zespół, ogłosiłyśmy  Dzień Bałwanka.
A co ?!  Demokracja u nas wprawdzie w stanie szczątkowym, ale jeszcze, w kwestii bałwanów, każdy ogłosić sobie może, co tylko chce . To moja Bałwania Łączka


A skoro mam już Dzień Bałwanka i mam Bałwanią Łączkę, to sobie jeszcze, za ciosem, konkurs fotograficzny, na własnego bałwana ogłoszę. A co ?!  I to na dodatek konkurs w trzech kategoriach :

- kategoria 1 - bałwanki klasyczne, czyli lepione
- kategoria 2 - bałwanki intelektualne (sic!)
- kategoria 3 - bałwanki ekologiczne, z wyłącznym udziałem natury

Pierwsza kategoria - nie biorę udziału ! Jeśli chodzi o lepienie wychodzą mi wyłącznie pierogi z falbankami, uszka, knedle ze śliwkami ... i pyyyzy !

Druga kategoria - też nie biorę udziału !  Jestem pejzażystką. I detalistką. W dziedzinie autoportretu nie czuję się najmocniej. Bałwany odpadają.

Trzecia kategoria - ooo, w trzeciej, to jak najbardziej ! ! wystarczy, że mój obiektyw zwietrzy śnieg, zaraz - poooszedł w las ! jak rączy jeleń, albo jak ten, nie przymierzając, ogar. Proszę, co mi łaskawca pod lasem upolował:


BAŁWANKI
KOLEŻANKI HANKI
Pierwszy bałwanek – przystojny ale taki raczej zwyczajny, z łaciny zwany vulgaris, czyli pospolity. Niby bałwan ma wszystko piękne, ale tajemnicy mu brakuje, tego "czegoś". Jak, nie przymierzając „ładnemu” mężczyźnie.
Bałwanek drugi - ooo, ten to "coś" ma ! a jakże ! Bałwanek energiczny, męski, zdecydowanie do pionu politycznie ustawiony. Niczego nie ukrywa. Niczego mu nie zbywa. Nic dodać, nic ująć. Jak nic - męski ideał bałwana.
Bałwanek trzeci, to małe bałwaniątko - niewiniątko. Bardzo intrygujące. Najbardziej intryguje mnie jednak ta ukryta opcja bałwania, czyli bałwanki pod śniegiem. Co nieco, ze śniegu bałwankom wystaje, a to wystające ze śniegu conieco, wyraźnie wskazuje, że są to bardzo kobiece bałwanienki.  
Na koniec bałwanek-śmieszek, zwany pierzastym  - ten to grzechocze, rechocze i przy tym skrzy dowcipem, aż śniegowe drzazgi lecą. I świecą.
Na Bałwaniej Łączce bałwanki szaleją, szaleją, szaleją, się śmieją, się śmieją, jak w piosence. Wszystko pod bacznym okiem Inwigilacji. Ufff ...
Szacowna, uczciwszy uszy, Bałwanmama w asyście Koleżanek Bałwanek, oczu z naszych bałwanków nie spuszcza. A za panią Bałwanmamą całe morze, upsss, cały las, Bałwanów. Tych to nie sieją, Te wyrastają same.

Jak wiadomo, bałwanów ci u nas dostatek. Bałwanów jak psów, powiada znane porzekadło. A do tego bałwan, w bałwana, każdy jak malowanie. Czyż nie ? No, czarno na białym widać, albo szaro na niebieskim.KONIEC Z BAŁWANAMI
KONKURS FOTOGRAFICZNY
ROZPISANY

Teraz proszę Szanownych Komentujących o wydanie sprawiedliwego werdyktu. Zgodnie z własnym sumieniem i hmm ... własnym wyczuciem bałwaniego piękna. Zwycięski bałwan otrzyma tytuł Malinowego Bałwana Wszechczasów. A więc - do dzieła Mili Komentujący. Bałwany czekają !

ja też


*


                        z przyjemnością polecam Malina M *                          

strona liiil  


28 komentarzy:

 1. Dla mnie najpiękniejszy "bałwan męski" pełen tajemnicy, czyli drugi :) I te Bałwanmamy przecudne. Już nie pamiętam, kiedy takie cuda w naturze widziałam (bo u nas na nizinach, to raczej sosny , a i o śnieg trudno. Nie macie odwilży? U nas od jutra +8 . I ponoć tak już do marca. Widoków śniegowych i górskich serdecznie "zazdraszczam". I pozdrowienia ślę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haniu, u nas dzisiaj to już też kapie, chlapie, łzawo, szaro, buro i ponuro ... brrrr
   Ja te cuda uwielbiam oglądać i fotografować ale szybko do domu zmykam, bo okrutnie ciepłolubna jestem, a w czapkę wbić mnie nie jest znowu tak łatwo
   -----------------

   BAŁWAN nr 2
   BAŁWANMAMA

   Usuń
 2. BAŁWANEK BAŁWANKA BAŁWANKIEM POGANIA A WSZYSTKIE BAŁWANKI BARDZO URODZIWE. WYBIERAM ŚMIESZKA BO ŚMIESZKA ZE MNIE. POZDRAWIAM MALINO, WESOŁA DZIEWCZYNO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pozdrawiam ŚMIESZKĘ - CHAŁWIANKA
   -----------------

   BAŁWAN nr 4

   Usuń
 3. Powiem szczerze,najpiękniejsze bałwanki każdy wybierze ::)) A ja wybieram bałwanka -śmieszka..Może nie jest pięknym bałwanem.Ale właśnie ten rozczochrany bałwan ,cwaniak jakich mało,zachęca by się na jego psoty spoglądało::)). Niech ci on mój będzie::))))

  Aniu piękna zima ...piękna.Ja swoją już pożegnałam z takimi bałwankami.Wszystko zleciało,teraz chlapa i ślizgawica.Ale doznałam tez piękna w tym roku ::)))Pozdrawiam wszystkie bałwanki i Ciebie ::))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może nie jest piękny
   może rozczochrany
   ale nas rozśmiesza
   bałwan nad bałwany

   wesoły z niego cwaniaczek
   śniegowy przyjemniaczek
   --------------

   BAŁWAN nr 4

   Usuń
 4. A mnie ujęło BAŁWANIĄTKO, co to jeszcze nie wiadomo, czy dziewczynką czy chłopczykiem ma być, takie genderniątko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niech mnie Tomku, podpadniesz za to genderniątko jak nic !!! ... i znowu wypadnie, że z Ciebie wraży antypatriotyczny element
   :-(
   -----------------

   BAŁWAN nr 3

   Usuń
 5. NO TAK.
  ZADZIWIENIE I WIRTUOZJA INTELEKTUALNA.
  EKWILIBRYSTYKA POETYCKA.
  ORYGINALNE I NIESPODZIEWANE.
  W DOMYŚLE SKRZATY ZIMOWE
  I ŚWIERSZCZ W KOMINIE.

  A. T

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ŚWIERSZCZ
   CO POEZJĘ MA W PALCACH
   NA SKRZYPCACH GRA WALCA,
   WALCA, WALCA

   A SKRZAT ZIMOWY
   SKRZY, SKRZY, SKRZY,
   ŚMIECH NA GAŁĄZKACH
   DRŻY, DRŻY, DRŻY

   A ECHO NIESIE
   PO LESIE ...
   PRZYSZŁA ZIMA
   ZIMA, ZIMA ...

   .

   Usuń
 6. No proszę pomysł na bałwanki się przyjął:) ja jestem za małym bałwaniątkiem które wyłazi dopiero co ... co to? kto to? i do kogo podobny będzie?
  Pozdrawiam Haniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ojjjj Damianie, lepiej nie mówić, do kogo toto podobne, bo jak toto się ujawni, jak toto się obudzi ... TO NAS ZJE !!
   więc może toto wcale takie małe i niewinne nie jest : kto to wie ? no, oczywiście wie to toto ...
   -----------------

   BAŁWAN nr 3

   Usuń
 7. Głosuję na Bałwanka numer 2 bo wygląda mi na jawnego agenta czegośtam. Ta stercząca antena to przeciwieństwo modnych w kręgach rządowych broszek a więc... Agent jak nic! Do tego opuszczone dla niepoznaki ramionka, coś tam może skrywają za pazuchą? Gdyby miał oczka to z pewnością "rozbiegane":))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do kręgów bałwanów rządowych to masz w stu procentach rację, tam modne są broszki !!! zakamuflowane opcje nadawczo-odbiorcze. Nasz bałwanek nr 2 to bałwanek odważny, bez kominiarki i bez kamuflażu - co ma bałwanku wystawać, to wystaje i już !
   -----------------

   BAŁWAN nr 2

   Usuń
 8. Malinko, przykro mi - ale nie wezmę udziału w konkursie. Powód - żałoba.
  Parę dni temu za sprawką moich wnucząt w ogrodzie pojawił się bałwanek kategorii 1. Niestety, po dwóch dniach zmarł na roztopienie.
  Rozumiesz więc skąd ta żałoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uuuuuu ... kap, kap, łezki ... kategorycznie bałwanki kategorii 1 są najbardziej bałwaniastymi bałwankami w świecie balwanów .
   buuuuu...SZKODA :-(((

   a marchewka została ???

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. a przy odwilży czasem bywa
   że bałwanek do morza spływa

   Usuń
 10. Witaj Haniu.
  Mi pasi ostanie zdjęcie. Przynajmniej nie muszę okularów ubierać.
  Góry Sowie..., to po Bieszczadach moje ulubione.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oooo - BAŁWANMAMA WIDOCZNA NA PÓŁ KILOMETRA ...
   było, nie było ma się postawę .. i w szerz i wzdłuż
   Góry Sowie są piękne chociaż trochę dzikie i raczej mało znane.
   -----------------

   BAŁWANMAMA

   Usuń
 11. Klik dobry:)
  Ja głosuję na bałwana pierzastego. Należy mu się miejsce na podium za to, że tak ciężko pracuje grzechocząc, świecąc i rechocząc. Aż się pokłada ze śmiechu. Ciekawe, na widok, czego? Gdyby jeszcze podskakiwał, mógłby demonstrować. :)))


  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak to, na widok czego ? przecież na widok mnie, jak wcinając chałwę podskakuję :-)
   --------------

   BAŁWAN nr 4

   Usuń
 12. Matko moja !Dziewczyno, gdzie Ty te bałwanki, swym artystycznym okiem wypatrzyłaś.
  A dla mnie to bidule przywalone śniegiem Krzyczące ,jak zarodki Gowinowi,pomóż człowieku, bo mi gałązki obciąża to draństwo i wyłamuje.
  Na wiosnę jak nic uschnę i nie będę cieszyć oka, zapachem czy zielenią
  Strząśnij ze mnie to draństwo!!
  No i strząsam, a one mi w podzięce, kilogramy śniegu za kołnierz...sruuuu.
  Albo ten drugi Co to ma być męski?
  Jaki to on "męski" i niczego mu nie zbywa.Chyba dlatego ,ze wszystko mu obwisło i zmalało....... od zimna.
  No może przez to jest on nazwan "męski".
  Wycofuje się z "konkursu" bo j.w /to po pierwsze primo/
  a po drugie, tez primo.
  Nie lubię zim i chętnie zamienię je dwie, na jedno solidne, a ciepłe, lato
  może i być upalne.
  Niemniej pozostaje z podziwem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - jakie bidule !!!!
   wolne, wesołe, żadnych zmartwień ... a że kapkę tumanowate, tym dla bałwanów lepiej, bo gdyby tak sobie zdały sprawę że bałwanami są, to co ? wtedy to by im opadło, co do opadania się nadaje, a tak ! Pod śniegiem zieloniutkie, jak ten szczypiorek na wiosnę. Nic im nie będzie ..
   -------------
   A że Ci drańciuchy za kołnierz sypią ...
   ech, tak tylko trochę się droczą i figlują :-)
   Pomyśl, że i tak dobrze, że sypie tylko śnieg , a jak mi chłopaki kiedyś za kołnierz chrabąszcza !!!! to dopiero było !!!! co tam śnieg, nawet kilogramy

   Usuń
 13. Czy wam nie przyszło nigdy do głowy,
  że śnieg powinien być kolorowy?
  Albo zielony, albo czerwony,
  liliowy albo beż.
  Śnieg ten lepiłoby się wspaniale,
  a bałwan biały nie byłby, ale
  albo zielony, albo czerwony,
  liliowy albo beż.
  Śnieżki tak samo w zimowej porze
  byłyby wtedy w jakimś kolorze:
  albo zielone, albo czerwone,
  liliowe albo beż.
  Bardzo kolory by się przydały,
  a tu tymczasem wciąż pada biały,
  biały bielutki, miękki mięciutki,
  świeży, świeżutki śnieg.
  /Cz. Janczarski/
  *****************
  A jednak biel i biale balwanki.
  Takie sloneczne, jak naszej Hanki.
  Wybieram Smieszka, skromnego balwanka,
  bo taki kochany jak nasza Hanka.
  Wszystkie sa sliczne te choineczki,
  jak sliczny blogasek wesolej Haneczki :)
  ****************************************

  OdpowiedzUsuń
 14. O JEJKU!
  A GDZIEŻ TAK CUDOWNA ZIMA? U KRÓLOWEJ ŚNIEGU?
  MALINKO, PROSZĘ O NAMIARY. ZARAZ TAM POJADĘ.
  MAM DYLEMAT.ONE SĄ PRZEŚLICZNE. DZISIAJ NIE ZAGŁOSUJĘ.
  WPADNĘ INNYM RAZEM.

  POZDRAWIAM SERDECZNIE:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przez te kilka dni śniegu i mrozu rzuciliśmy się robić zdjęcia - na zapas. Ciekawe, czy będzie jeszcze okazja w tym roku?
  Obawiam się, że czego byśmy nie wybrali, bałwany rządowe zdominują jednak świerkowe - choć jest ich na pozór tak wiele...

  OdpowiedzUsuń
 16. HANIU!
  BARDZO PROSZĘ O PRZESŁANIE SWOJEGO EMAIL'A. UTRACIŁAM GO PRZY CZYSZCZENIU KOMPUTERA U INFORMATYKA.
  PRAGNIEMY PRZESŁAĆ ŻYCZENIA DLA PANI DANUSI.
  CAŁUJĘ I POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń